DEPILACJA LASEROWA


 

 Laser ELITE jest pierwszym tego typu urządzeniem w Polsce, dającym gwarancję skuteczności oraz oczekiwanego efektu. Oszczędza bólu oraz nieprzyjemnych i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych, ostatecznie rozwiązując problem zbędnego owłosienia.

 Dlaczego lase Elite?

Na rynku jest dostępnych co najmniej kilka systemów do depilacji, a ich skuteczność znacząco się różni.
Chcieliśmy zaoferować Państwu usługę na najwyższym poziomie. Naszymi priorytetami przy wyborze lasera były:

Najwyższa skuteczność – decydując się na nasz laser potrzebujesz wykonać mniej zabiegów niż gdzie indziej, co w rezultacie daje Ci dużą oszczędność pieniędzy.

Bezpieczeństwo– lata doświadczenia i tysiące wykonanych przez nas zabiegów oraz szerokie możliwości naszego lasera powodują, że nie musisz się obawiać poparzeń czy blizn po zabiegowych.

Komfort zabiegu – dzięki bardzo dobremu chłodzeniu zabieg jest bezbolesny, a Ty nie odczuwasz stresu przed kolejnym zabiegiem.

Krótki czas trwania zabiegu – depilacja pach czy bikini to zaledwie 15min. a potem możesz wracać do swoich zajęć czy rodziny.

Mała ilość zabiegów do osiągnięcia zadowalającego efektu  – bardzo często już 4 zabiegi wystarczają aby osiągnąć efekt gładkiej skóry. Poczuj to w krótkim czasie !!!

 

 Laser Elite jest najnowocześniejszym urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Firma jest światowym liderem w produkcji laserów, które mają zastosowanie w medycynie.

Laser Elite posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Amarykańskie Ministerstwo ds. Żywności i Leków) respektowany na całym świecie.

 Mechanizm działania światła lasera na mieszek włosowy i włos:

 Laser stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu.
Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika jedynie do 2 mm w głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka potem jego stopniowy zanik, co w efekcie prowadzi do utraty włosa. Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę mieszków i skóry. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik mieszków włosowych i po włosach nie pozostaje nawet ślad. Dlatego też im większy jest kontrast pomiędzy kolorem mieszka włosowego a skórą tym zabieg jest skuteczniejszy – większa ilość mieszków włosowych ulega zniszczeniu.
Jeden „strzał” wiązką światła likwiduje kilkanaście i więcej włosów, które znajdują się na powierzchni skóry tworzącej plamkę o średnicy od 9×9 mm. Włosy niszczy się partiami, plamka po plamce.

 Kiedy stosuje się zabiegi depilacji ?

 – w celu usunięcia włosów pojawiających się na skórze w przebiegu zaburzeń endokrynologicznych (hirsutyzm, hipertrychoza),
– w celach kosmetycznych (wszystkie części ciała),
– u osób, u których występują objawy wrastania włosów po innych metodach depilacji,
– u osób ze zmianami naczyniowymi na nogach,
– u klientów z wrażliwą skórą, u których pojawia się odczyn zapalny na skórze (zaczerwienienie) po woskowaniu, goleniu bądź depilacjach chemicznych,
– zabiegi można wykonywać u mężczyzn w wypadku nadwrażliwości skóry po goleniu (przerzedzenie włosów).

 Depilacja laserowa – efekty:

Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie  wzrostu (anagen) – są to włosy widoczne na skórze. Jedynie w fazie wzrostu ulegają zniszczeniu pod wpływem światła lasera. Pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (telogen), która ma różny czas trwania (ok.- 3-8 tygodni). Po tym okresie następuje faza wzrostu (anagen), w którym można znowu aktywnie zniszczyć włos stosując laser. Dlatego zabiegi depilacji laserowej muszą być powtórzone (ok. 4-6 razy), aby usunąć prawie wszystkie włosy. Przy pierwszym zabiegu laserem Elite zostaje usunięte około 20-30% włosów, a po całej serii zabiegów do 90%. Pozostałe włosy są zdecydowanie jaśniejsze, delikatniejsze, prawie niewidoczne i z reguły nie przeszkadzają klientom. Ze względu na przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp. lub w przypadku przyczyny hormonalnej nadmiernego owłosienia może zaistnieć konieczność przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania jeszcze lepszych wyników, a następnie powtarzania ich np. raz do roku.

 Jak działa laser na włos?

 Światło lasera ma tak dobrane parametry, aby mogło zostać wychwycone przez barwnik włosa (melaninę). Powoduje to podgrzanie struktury włosa do 70′ C i w efekcie jego spalenie.

Jakie włosy najlepiej reagują na leseroterapie?

 Włosy zawierające dużą ilość barwnika (czarne). Istotny jest również kolor skóry. Im jasniejsza skóra i ciemniejsze włosy (większy kontrast) tym efekty lepsze.

 Dlaczego zabiegi należy powtarzać?

 Dalatego, że nie wszystkie włosy w danym momencie znajdują się w tej samej fazie cyklu. Włos przechodzi kolejno: fazę wzrostu, przejścia i spoczynku. Laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu, a więc te, które widzimy na powierzchni skóry. Ponieważ przejście włosów w poszczegolne fazy nie odbywa się synchronicznie (jak to ma miejsce u niektórych zwierząt w okresie linienia), liczba powtórzeń zabiegu musi być większa.

Ile zabiegów należy wykonać, by pozbyć się włosów?

W zależności od użytych systemów laserowych liczba ta waha się od 3 do nawet 10. Laserem Elite wykonuje się średnio 4-5 zabiegów.

  Czy włosy znikną raz na zawsze?

Laserem można uzyskać trwałą, ale częściową redukcję owłosienia. Trwała redukcja dotyczy ok. 80-90% włosow. Reszta włosów może odrastać w ciągu życia, ale ich ilość jest niewielka i z reguły są to włosy delikatne i jaśniejsze.

A jeśli po wykonanych zabiegach nie ma redukcji owłosienia?
Może to oznaczać, że jest w organizmie czynnik stymulujący pojawianie się nowych mieszków włosowych. Ma to miejsce przede wszystkim w sytuacji zaburzeń hormonalnych.

 Czy w związku z tym klientki z hirsutyzmem nie powinny wykonywać zabiegów depilacji laserowej?

Jak najbardziej powinny, ale muszą pamiętać o jednoczesnym regulowaniu zaburzeń przez leczenie u endokrynologa lub ginekologa. Klientki z hirsutyzmem muszą liczyć się z koniecznością wykonywania u nich czasami większej liczby zabiegów i ewentualnie powtórzenia ich w przyszłości.

 Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Najważniejsze zalecenia dotyczą zakazu opalania się i usuwania włosów mechanicznie na co najmniej miesiąc przed planowanym zbiegiem. Dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy.

 Dlaczego skóra nie powinna być opalona?

Ponieważ opalanie pobudza wytwarzanie w naskórku melaniny. Laser działa na melaninę, ale pożądane jest, by była to melanina włosów. Jeśli po drodze światła laserowego pojawi się ten barwnik wcześniej – w naskórku (a włos leży głębiej) to znaczna część energii pozostanie pochłonięta przez melaninę naskórka a nie włosa. Zabieg taki będzie mało skuteczny, a poza tym doprowadzi so poparzenia naskórka.

 Skąd reklamy o możliwości wykonania zabiegów na opalonej skórze?

Bo tak naprawdę zabieg technicznie może być wykonany na skórze opalonej, ale energia użyta w jego trakcie będzie musiała zostać obnizona, aby nie wywołać oparzeń. Niższa energia oznacza mniejszą skuteczność w odniesieniu do włosów.

 W czym przeszkadza mechaniczne usuwanie włosów przed zabiegiem?

W trakcie pęsetkowania, woskowania lub przy użyciu depilatora mechanicznego usuwamy łodygę włosa, w której znajduje się melatonina. Pozbawiamy tym samym laser elementu, na który ma działać. W skórze pozostają nadal komórki rozrodcze, więc włos ten z pewnością odrośnie.

 Jaki czas należy „zapuszczać” włosy do zabiegu?

Włosów wcale nie trzeba „zapuszczać”, należy jedynie zaprzestać ich mechanicznego wyrywania ze skóry na ok. miesiąc w przypadku włosów na twarzy i ok. 1,5-2 miesięcy na tułowiu i kończynach. Oznacza to, że nie wolno w tym czasie używać wosku, pęsety ani depilatora mechanicznego. Dozwolone jest golenie włosów i stosowanie kremów lub pianek depilacyjnych. Zdarza się, że klientki nie wytrzymują tak długiego okresu i przychodzą wcześniej z niewielką ilością włosów. Należy liczyć się z nieco mniejszą skutecznością takiego zabiegu i ewentualną koniecznością wykonania większej ilości zabiegów.

 Dlaczego włosy bezpośrednio przed zabiegiem powinny być zgolone?

Ponieważ w trakcie zabiegu wystające ponad powierzchnię skóry włosy będą ulegały spaleniu, co może prowadzić do oparzeń naskórka. Poza tym zabieg taki będzie mniej skuteczny, ponieważ część energii emitowanej z lasera rozproszy się na odrośniętym fragmęcie włosa a nie na tym, który jest głęboko w skórze (gdzie znajdują się również komórki odpowiadajace za odrost włosa).

 Jak wygląda sam zabieg?

W trakcie zabiegu na ogoloną i oczyszczoną skórę przykłada się głowicę lasera i oddaje tzw. „strzał”. W głowicy znajduje się tzw. plamka lasera, przez którą wydostaje się wiązka światła lasera. Głowicę następnie przykłada się miejsce obok miejsca i poddaje się zabiegowi całą pokrytą włosami okolicę.

 Czy zabieg jest bolesny?

W momencie „strzału” lasera odczuwa się delikatne ukłucie bądź pieczenie. Charakter tych odczuć w dużej mierze zależy od osobistej wrażliwości skóry, od lokalizacji owłosienia oraz koloru i grubości włosów. W indywidualnych przypadkach istnieje możliwość znieczulenia skóry (np. kremem EMLA), ale w praktyce rzadko zachodzi taka potrzeba.

 Jak wygląda skóra po za zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje w 2-3 godziny po zabiegu.
Dodatkowo w miejscach ujść włosów do skóry pojawia się drobny obrzęk okołomieszkowy. Jest to pożądana reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zabiegi depilacji laserowej nie wyłączają z życia codziennego. Zaraz po zabiegu można powrócić do pracy, szkoły, itp.

 Jakie są zalecenia po zabiegu?

Najważniejszym zaleceniem jest zakaz opalania skóry (min. 4 tygodnie po zabiegu) – grozi to powstawaniem przebarwień. Ponadto kilka dni po zabiegu nie powinno się używać do pielęgnacji preparatów na bazie alkoholu (np. toniki, leki zewnętrzne) i korzystać z basenów, gdzie jest chlorowana woda ze względu na ryzyko podrażnienia skóry.

 Czy można wykonać makijaż?

 Bezpośrednio po zabiegu lepiej zrezygnować z wykonywania makijażu aby nie podrażniać naskórka. Nie ma natomiast przeciwwskazań, aby umalować się następnego dnia, kiedy zejdzie zaczerwienienie. Przeciwwskazaniem do wykonania makijażu jet pojawienie się powikłań.

 Jakich powikłań mogę się spodziewać po zabiegu?

Od razu w tym miejscu należy dodać, że powikłania po zabiegu laserem Elite zdarzają się niezmiernie rzadko. Najczęściej związane są z oparzeniem: pęcherze, strupki. Bardziej odległe powikłania mogą dotyczyć zaburzeń barwnikowych: przebarwień i odbarwień. W związku z działaniem na naskórek istnieje również ryzyko infekcji skórnych: bakteryjnych i wirusowych. Niemal wszystkie powikłania poddają się leczeniu bez pozostawienia trwałych śladów (blizn). Dlatego ważne jest, aby zabiegilaserowej depilacji laserowej wykonywały przeszkolone osoby.

Co dzieje się z włosami po zabiegu?

Uszkodzone w czasie zabiegu włosy nadal pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej powierzchni, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe (są szorstkie i sztywne), można je ogolić. Niemniej wypadają one ze skóry po ok. 2 tygodniach. Skóra robi się gładka i taka pozostaje do momentu aż kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu. Ponieważ fazy spoczynku są różne dla włosów zlokalizowanych w różnych okolicach ciała, różne są też odstępy między zabiegami. W przypadku twarzy odrost pojawia się średnio 4-6 tygodni od poprzedniego zabiegu, w obrębie tułowia po ok. 6-8 tygodniach, na kończynach nawet do 3 miesięcy.

Kiedy zauważę redukcję owłosienia?

Redukcja owłosienia obecna jest z zabiegu na zabieg. Każdorazowo udaje się zlikwidować 20-30% włosów. Klient zauważa redukcję, kiedy odsetek ten osiągnie ok. 50%, co ma najczęściej miejsce po 3. zabiegu.

A co w sytuacji gdy nie ma po zabiegu okresu gładkości?

Po zabiegu włosy mogą rosnąć tylko w przypadku, gdy minął zbyt krótki czas od mechanicznego usuwania włosów, zabieg został wykonany niedokładnie albo jest czynnik hormonalny, który stale stymuluje nowe mieszki włosowe do odrostu.

Jak pozbyć się siwych włosów?

Siwe owłosienie, podobnie jak blond i rude jest dużym problemem, ponieważ w jasnych włosach nie ma barwnika – melatoniny. W chwili obecnej próbuje się barwić takie włosy specjalnymi substancjami, które wnikają w głąb skóry. Niestety metoda ta jest dość kosztowna, nie do końca przebadana i nie pozbawiona pewnych efektów niepożądanych. Trudno więc wypowiadać się na temat jej skuteczności.

Czy po zakończonej serii zabiegów depilacji laserowej mogą liczyć na utrzymanie się efektów na stałe?

Po wykonaniu serii zabiegów możemy trwale usunąć 80-90% owłosienia. Niewielki procent 10-20, to pula włosów, które mogą pojawić się w czasie życia. U kobiet najczęściej będzie miało to miejsce w czasie przełomowych sytuacji związanych z gospodarką hormonalną: w czasie ciąży, przyjmowania leków hormonalnych czy też w okresie przekwitania. Z reguły jednak jest to niewielka liczba włosów, które w razie potrzeby można również usunąć laserem.

ZAMYKANIE ROZSZERZONYCH NACZYŃ


 

 Powstawanie rozszerzonych naczyń krwionośnych:

 Na proces ten składa się wiele różnych czynników (u kobiet jest to efekt działania estrogenów na mięśnie naczyń włosowatych). Pierwszym klinicznym objawem jest zaczerwienie tzw. rumień. Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają wyraźne, trwałe rozszerzone naczynia krwionośne, które są widoczne przez naskórek.
Takie zmiany określamy terminem teleangiektazji.

 Teleangiektazje:

 Trwale rozszerzone naczynia włosowate splotu podbrodawkowego skóry, które uwidaczniają się przez naskórek w postaci czerwonych “nitek”. W skrajnych przypadkach mogą one ściśle przylegać do siebie tak, że dają obraz jednorodnego zaczerwienienia.

 W zależności od wyglądu i umiejscowienia wyróżniamy teleangiektazje:

 — liniowe – nie tworzące połączeń między sobą i umiejscowione zwykle na przyśrodkowej powierzchni ud lub powyżej stawu kolanowego,
— drzewkowate – umiejscowione zazwyczaj na bocznej powierzchni ud,
— pajączkowate (promieniste) – rozchodzące się promieniście na boki od centralnego najszerszego naczynia,
— gruzkowe – nierównomierne rozsiane punktowe rozszerzenia naczyń;

 Czynniki zewnętrzne sprzyjające rozszerzeniu naczyń:

– przewlekła ekspozycja na słońce,
– zbyt częste korzystanie z solarium,
– wiatr,
– duże wahania temperatur,
– duża wilgotność,
– długotrwałe stosowanie miejscowych sterydów, zwłaszcza na twarz, szyję i dekold, u osób predysponowanych (cienki naskórek, jasna karnacja, dzieci)
– stosowanie laserów biostymulujących;

Pielęgnacja skóry z rozszerzonymi naczyniami:

– ochrona skóry przed UV (słońce, solarium, lasery biostymulujące),

– stosowanie preparatów z filtrami UVB i UVA, a także z filtrem IR chroniącym przed podczerwienią,
– ochrona skóry przed zimnem i wilgocią – stosowanie ochronnych kremów w okresie jesienno-zimowym,
– unikanie przegrzania skóry twarzy w saunie, gorącym powietrzem,
– uzupełnianie niedoborów witaminowych głównie B2, PP, C,
– stosowanie odpowiednich kosmetyków/kosmeceutyków do skóry naczyniowej, które pomagają obkurczyć naczynia krwionośne;

 Uwaga!!! – nieprawidłowa pielęgnacja skóry, źle dobrane kosmetyki mogą nasilić jej “naczyniowy charakter”

 Mechanizm usuwania zmian naczyniowych:

 Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew “ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu.
Aby zamknąć wszystkie pękające naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 1 do 3 zabiegów wykonanych w ciągu kilku miesięcy. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

Jakie są wskazania, czyli co można usuwać przy pomocy lasera?

– naczyniaki płaskie,
– naczyniaki jamiste,
– naczyniaki starcze,
– teleangiektazje (poszerzone naczynka na skórze twarzy, nóg),
– poikiloderma (świetlne uszkodzenie skóry),
– poszerzenia żylne,
– trądzik różowaty;

Przeciwwskazania:

– ciąża,
– stosowanie leków powodujących wzrost,
– wrażliwość na światło,
– opalona skóra,
– cukrzyca,
– stosowanie antykoagulantów (leków obniżających krzepliwość krwi),
– zaburzenia krzepnięcia,
– bliznowce;

Efektywna terapia może składać się z kilku zabiegów wykonywanych w przeciągu kilku miesięcy (zazwyczaj konieczne jest wykonywanie 1-5 zabiegów), a zanik usuwanej zmiany następuje samoistnie.
Spodziewanych efektów należy oczekiwać w okresie kilku miesięcy. W tym czasie, w odstępach 3-6 tygodniowych, niezbędne są wizyty kontrolne mające na celu ocenę efektywności zabiegu, ewentualnych objawów ubocznych i wskazań do następnych zabiegów.

FOTOODMŁADZANIE


Fotoodmładzanie to bezpieczna i bezkrwawa metoda odnowy skóry. Jest to dynamiczny proces, polegający na zastosowaniu niekoherentnego, impulsowego światła o niskiej gęstości energii do odmłodzenia skóry twarzy, szyi i dłoni.

Zabieg ten polecamy szczególnie osobom z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry
(np. zrogowaciałej ze zmianami posłonecznymi) z płytkimi zmarszczkami i przebarwieniami.
W efekcie skóra się napręży, będzie gładsza i delikatniejsza.

 Zaletą zabiegu jest to, że jest mniej inwazyjny od proponowanych dotychczas metod, a przede wszystkim ekspresowy, już na drugi dzień można wrócić do normalnej codziennej aktywności.

Zabieg polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła. Dzięki temu można likwidować wiele efektów fotostarzenia równocześnie. Sam zabieg poprzedzony konsultacją z kosmetologiem wygląda dość niewinnie. Następnie specjalną głowicą zaopatrzoną w filtr aplikuje się skórze serię świetlnych strzałów.

Istnieje kilka metod oceny fotouszkodzeń skóry. Najprostszy podział, który stosujemy, definiuje wspólne cechy wewnętrznego i zewnętrznego starzenia się skóry.

+ grupa A – plamy barwnikowe, piegi oraz zmiany naczyniowe – rumień i porozszerzane naczynia, będące efektem średnich uszkodzeń świetlnych, ale również chorób, np. trądzika różowatego.

+ grupa B – zmarszczki, rozszerzone pory, a także zmiany sprężystości skóry charakteryzowane jako rumiana i pofałdowana cera.

 Klasyfikacja powstała w celu prostego opisu objawów starzenia się skóry oraz odpowiedniego zaplanowania techniki leczenia. Leczenie składa się z serii 1-5 zabiegów, wykonywanych co 3-6 tygodni. Zabieg jest prowadzony na całej twarzy i w zależności od dominujących objawów, skórę naświetla się jedno- lub dwukrotnie w czasie jednego spotkania.

 Wskazania do fotoodmładzania:

 – łagodne zmiany naczyniowe: teleangiektazje, trądzik różowaty, rumień;
– zaburzenia pigmentacji skóry: posłoneczne zmiany pigmentowe, piegi;
– zmiany strukturalne skórne i naskórkowe: zmarszczki (niezbyt głębokie), zmiany sprężystości skóry, rozszerzone pory;

 Przeciwwskazania:

 – opalona skóra lub planowane opalanie,
– bardzo ciemna karnacja,
– uczulenie na światło,
– stosowanie preparatów światłouczulających,
– ciąża,
– zaburzenie krzepnięcia lub stosowanie preparatów obniżających krzepliwość krwi.

Po zabiegu:

– skóra może być lekko zaczerwieniona (co ustępuje w ciągu 3 dni),
– lekko obrzęknięta (co ustępuje w ciągu doby),
– piegi i przebarwienia mogą ściemnieć (co ustępuje w ciągu tygodnia).

Inne reakcje zdarzają się niezwykle rzadko:

– zasinienia skóry (ustępuje w ciągu 7-10 dni),
– pęcherze (ustępuje w ciągu 3-4 dni),

– ślady przebarwienia lub odbarwienia skóry mogą się pojawiać głównie przy nieprzestrzeganiu zaleceń przed i po zabiegach;

 Jak pielęgnować skórę w trakcie i po zabiegu:

– ewentualne zaczerwienienia skóry można przykryć makijażem,
– należy odpowiednio nawilżać skórę,
– koniecznie trzeba ochraniać skórę przed działaniem promieni słonecznych,
– stosować kremy z wysokimi filtrami (przez miesiąc),
– stosować preparaty polecone przez kosmetologa dobrane do typu zmian na skórze, wzmacniające efekty zabiegu.

 Na kontrolę po zabiegu i ewentualny następny zabieg, klinet powinien przyjść po 3 do 6 tygodniach, a po skończonej serii zabiegów po 4 tygodniach – wówczas następuje ocena efektywności przeprowadzonej terapii. Może się zdarzyć, że niektórzy klienci (zwłaszcza z dużymi zmianami naczyniowymi) będą wymagali dodatkowego zabiegu. Poprawa wyglądu skóry następuje jeszcze po zakończonej serii zabiegów, bowiem naświetlanie daje początek i ukierunkowuje procesy zachodzące w obrębie naświetlonej skóry. Efekty zabiegów utrzymują się przez lata, jednak zmiany naczyniowe mogą pojawiać się po jakimś czasie, a proces fotostarzenia jest procesem ciągłym, więc na pewno można go przyhamować, ale nie odwrócić, co może pociągać za sobą konieczność okresowo wykonywanych zabiegów fotoodmładzania.